Jezdit za prací do Německa a Rakouska na denní bázi a zase se každý den vracet totiž v současnosti vzhledem k opatřením vlády v souvislosti s šířením vysoce nakažlivé nemoci není možné. Pendleři si buď přímo za hranicemi musí najít ubytování a zůstat tam delší dobu, nebo musí po návratu z ciziny strávit preventivně dva týdny v domácí karanténě.
Pendleři již žádali vládu o to, aby své rozhodnutí směrem k nim přehodnotila. Šéf ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) jim ovšem nevyhověl. Pendlerů do Německa a Rakouska se zastal i advokát Michal Staněk, který odeslal soudům žádost o zrušení tohoto mimořádného opatření opatření.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jok