Česká republika by se měla snažit rozeznat, co se na evropském poli děje, a musí najít optimální řešení sama pro sebe. „My jsme příliš malí hráči na to, abychom mohli nějak ofenzivně reagovat," připustil totiž Robejšek. Sám však české vládě důvěřuje, takovou úlohu prý může zvládnout.
Sledujeme téma Euro
Robejšek jakožto expert na mezinárodní vztahy příliš nedůvěřuje Angele Merkelové, německé kancléřce. Podle něj to není tím, že je žena, ale celkově není silný hráč. Její slovo má váhu pouze proto, že šéfuje nejmocnějšímu státu v unii.
Související:
Nečas se zdráhá poslat na euro 90 miliard korun
Politici se učí od populistů, píše Robejšek
Česká republika si podle Robejška musí zvyknout na to, že nemá tak rychlý růst jako třeba Čína. V ní je prý potenciál růstu mnohem vyšší. Česko má ale problém dosáhnout jednoho procenta za normálních okolností, a i to je málo. „My jsme zvyklí na konzumní společnost," vysvětloval v Hyde Parku. Prostý občan prý očekává, že jeho životní úroveň se bude zvyšovat. Jenže když to tak není, chce se bouřit.
Podrobněji:
Češi se mají dobře, tvrdí odborník. Jsou jen nenasytní
Robejšek pracuje i jako poradce pražského primátora Bohuslava Svobody. Co konkrétně mu radí, to ale říci nechtěl. Naznačil pouze jako příklad „strategické rozdělení sil", čímž mohl narážet na nedávný rozkol v pražské ODS.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan