Politická bomba: Gazdík se prý přilepí k Bělobrádkovi. A když se to sečte, je to velké. Noviny našly ty, co vyzradili víc

17.10.2016 7:31 | Zprávy

Spojí se Starostové a nezávislí s KDU-ČSL? To je otázka, která po krajských a senátních volbách vyvstala poněkud výrazněji. Podle Lidových novin by mělo být jasno do Vánoc. A není vyloučeno, že nová strana, včetně lídra a názvu, by se již objevila v nadcházejících sněmovních volbách.

Politická bomba: Gazdík se prý přilepí k Bělobrádkovi. A když se to sečte, je to velké. Noviny našly ty, co vyzradili víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsefa sněmovny Petr Gazdík (uprostřed)

Starostové a nezávislí a lidovci jsou bezesporu vítězi letošních voleb, vnímají tedy příležitost. Jak uvedl lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, strana chce daleko více spojovat a rozšiřovat volitelnost. „Už před třemi lety se hovořilo o nějakém volebním bloku. Uvidíme,“ podotkl Bělobrádek s tím, že oficiální jednání ještě neproběhla.

Reálnost spojení však naznačil i předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. 

„S KDU-ČSL máme společné vnímání rodiny a obce. Určitě máme podobný vztah k venkovu. Sdílíme názor, že by se měla Evropa vrátit ke svým židovsko-křesťanským tradicím,“ řekl. 

„Do Vánoc musí být jasné, kdo by byl lídr a jak bychom to uskutečnili,“ říká k novému uskupení vysoce postavený politik STANu. Hnutí například chce, aby lídr nebyl členem lidovců. „To by určitě nešlo,“ tvrdí zdroj s tím, že hnutí by chtělo nezávislou osobu, například nějakého respektovaného ekonoma. Nahlas se uvažuje také o poměrech zastoupení jednotlivých kandidátů na kandidátkách. Poměr by měl být 60 ku 40, vždy podle síly jednotlivého subjektu v kraji.

Bělobrádek k námluvám také dodal, že je nutné se vyvarovat neúspěchu, který v minulosti lidovce potkal, když se spojili s dalšími třemi pravostředovými stranami. KDU-ČSL a STAN si ale již úspěšnou spolupráci vyzkoušeli, a to v roce 2014 v Praze, kdy skončili společně se Stranou zelených jako třetí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 5


Osobnost měsíce

Martin Exner

  • STAN
  • poslanec
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…