Politika mě baví a šlape nám to, pochlubil se náměstek "Žít Brno" Hollan. Jako další prioritu má nový sál pro filharmonii

31.10.2015 16:11 | Zprávy

Brněnský náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno) v rozhovoru prozradil, jak se cítí v politice. Změnila ho prý k lepšímu a baví ho. Někdejší recesista má na starost oblast zdravotnictví, sociální politiky a kulturu. V roli náměstka se ale také často vydává do zahraničí, za což ho vydatně kritizují dříve v Brně vládnoucí ČSSD a ODS.

Politika mě baví a šlape nám to, pochlubil se náměstek "Žít Brno" Hollan. Jako další prioritu má nový sál pro filharmonii
Foto: Youtube.com
Popisek: Matěj Hollan (vlevo) a režisér Jan Látal

Vystudovaného muzikologa v Brně lidé léta vídali na demonstracích a jiných akcích, kde kritizoval v Brně osm let vládnoucího Romana Onderku (ČSSD). Jednoho dne se ale třicetiletý muž rozhodl, že Brno změní „zevnitř“, a kandidoval v komunálních volbách v čele hnutí Žít Brno.

„S Hollanovou image rozevlátého aktivisty se Žít Brno vypořádalo už v předvolební kampani. Její autor, kreativec Adam Hrubý, si byl vědom toho, že skupina kolem Hollana měla před volbami pověst internetových posměváčků, kteří magistrát řídit nedokážou. Proto Hollana poslal ke kadeřnici,“ píše server Aktuálně.cz

Hollan se v politice cítí dobře. Připomíná mu život aktivisty, jen je o něco pohodlnější, neboť jako náměstek primátora může k práci využít magistrátní aparát a má nesrovnatelně více peněz na různé projekty. Pokud vládní koalice dobře funguje, je možné dělat několik projektů najednou. Brněnská koalice prý šlape, takže Hollan v klidu realizuje své plány. Hodlá Brnu zařídit nový koncertní sál pro filharmonii. „Když to řeknu škaredě, každá díra si byla schopná postavit kulturní sál. Není žádný důvod, proč by to nezvládlo Brno,“ říká.

Inspiruje se prý v zahraničí, kde navštěvuje podobné sály. Mimo Českou republiku byl za první rok ve funkci už šestnáctkrát. Právě za to ho kritizuje dnešní opozice. Někdejší starosta městské části Brno-střed Libor Šťastka (ODS) poznamenává, že cestování je sice hezká věc, ale brněnský náměstek by měl řešit problémy Brna. „Ve facebookových zápiscích ze zahraničních cest aspoň přináší poznatky o tom, jaká jsou v Evropě dobrá piva. To je možná jediné pozitivum,“ dodává ironicky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Bylo ze strany ČSSD , SOCDEM , zrušeno Bohumínské usnesení ?

Dobrý den vážená paní europoslankyně K Konečná , zajímalo by mě , zda , kdy a kým bylo navrženo a případně zrušeno ze strany ČSSD , SOCEN , to jejich " moudré " , slavné , Bohumínské usnesení . Děkuji za odpověď a ať se Vám v osobním i politickém životě daří . E Dolejšová .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Amerika potřebuje trh s 500 miliony spotřebitelů, připomíná politolog Prorok. Kanada, Mexiko, Grónsko, Panama...

21:55 Amerika potřebuje trh s 500 miliony spotřebitelů, připomíná politolog Prorok. Kanada, Mexiko, Grónsko, Panama...

„Eskalování konfliktů vytváří riziko třetí světové války. Navyšování vojenských výdajů může sice zvý…