Za alarmujícím výsledkem Porošenka by druhé místo obsadila bývalá premiérka Ukrajiny a vůdkyně strany Vlast Julije Tymošenková, která by získala 7,2 % hlasů.
Ruská informační agentura RIA Novosti také s odkazem na data zveřejněná na internetových stránkách institutu uvádí, že vůdce Radikální strany Oleg Ljaško by získal 4,2 % hlasu. Starosta Lvova Andrij Sadovyj by obdržel hlas od 3,8 % lidí. Předseda strany Občanská pozice Anatolyj Hrycenko by pak získal 2,8 %. Zcela nejhůře by dopadl vůdce extremistické strany Pravý sektor Dmytro Jaroš pro něhož by hlasovalo pouze 1,7 % Ukrajinců.
Dalších 7,8 % dotázaných uvedlo, že by vyškrtlo všechny kandidáty, nebo by znehodnotilo hlasovací lístek, 24,8 % institutu uvedlo, že by se hlasování nezúčastnilo a pětadvacet procent obyvatel země je nerozhodnutých.
Je tak očividné, že se politická elita vzdaluje potřebám a zájmům obyčejných Ukrajinců. Reformy vnucené Mezinárodním měnovým fondem jsou doprovázeny zmrazenými platy. Hospodářská politika vládních sil přivedla zemi k bankrotu. V zemi prý obrovsky roste nezaměstnanost a korupce. Prezident Porošenko se navíc ještě navzdory svým slibům nezbavil svého majetku v byznysu. Před vládními budovami se podle serveru PrvníZprávy.cz téměř denně demonstruje a lidé žádají rezignaci jak prezidenta, tak i premiéra Jaceňuka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jzd