Základní parametry rozpočtu se schodkem 105 miliard korun schválili poslanci už v září. Nyní budou jednat o případných přesunech peněz a čeká je závěrečné hlasování o hospodářském plánu.
Zda sněmovna schválí vládní ústavní novelu zavádějící přímou volbu prezidenta, zatím není jisté. Koalice potřebuje i hlasy opozice, ČSSD ale předlohu ve sněmovním výboru nepodpořila. Ještě dnes budou o přímé volbě debatovat předsedové parlamentních stran a sněmovních a senátních klubů.
Ke schválení směřuje naopak další ústavní novela, podle níž by měl Nejvyšší kontrolní úřad právo prověřovat obce, kraje a organizace napojené na veřejné rozpočty a soukromé firmy s podíly státu, krajů nebo obcí.
Poslanci by měli dále rozhodovat například o možnosti zvýšit obecní poplatky za odvoz komunálního odpadu z 500 až na tisícikorunu ročně na obyvatele. Na pořad by měla přijít rovněž novela zákona o vojácích z povolání, která mimo jiné ruší příspěvky na jejich přestěhování kvůli zavedení dotací na bydlení.
Čtěte:
Přímá volba prezidenta? Odborníci jsou stále proti
Senátoři jsou pro přímou volbu prezidenta. Nečas podpořil P. Sobotku
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par, čtk