Vybírat si mezi Angelou Merkelovou a Martinem Schulzem je podle komentátora a publicisty Petera Schnura asi totéž, jak rozhodovat se, zda přeskočíme z bláta do louže. Ukázala to prý už volba nového spolkového prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.
„Na středovém Steinmeierovi, této osobnosti vynikajících kvalit, jak jej jednohlasně diagnostikoval (ne)politický střed, se v podstatě dohodli nejen středová vládní koalice CDU/CSU a SPD, ale i tradičně středová FDP spolu s pevně středově zakotvenými Zelenými. Bývalý sociálnědemokratický ministr zahraničních věcí a spoluarchitekt růžovo-zelené Agendy 2010, která přinesla Německu nejmasívnější majetkové přeskupení zezdola nahoru od konce II. světové války, jeden z politických kmotrů kyjevského puče, má prý být hrází proti ‚populistům‘ a (citát Steinmeier) ‚zjednodušovatelům‘ (Vereinfacher). A podle plánu sociálních demokratů by v září měla tato eurohráz na zámku Bellevue dostat kancléřskou posilu v podobě chrabrého Martina Schulze,“ začal Schnur v komentáři pro server casopisargument.cz.
Angela Merkelová volbu Steinmeiera odkývala. Oplátkou může po volbách čekat vstřícnost sociálních demokratů, pokud strana vyhraje podzimní volby.
Mezi kým si vlastně budou Němci vybírat? Údajně mezi podporovatelem barevných revolucí na jedné straně a vítačkou uprchlíků na straně druhé. Schulz se totiž proslavil nejen jako předseda Evropského parlamentu.
„Kandidát SPD na kancléřské křeslo je členem Unie Evropy v Německu (Europa-Union Deutschland / EUD), která je součástí Unie evropských federalistů (UEF) na čele s Elmarem Brokem (CDU). Ten zároveň spravuje i Evropský demokratický fond (Europäischer Demokratiefonds, anglicky European Endowment for Democracy; EED), založený Evropskou unií v roce 2012 na podporu rozvoje občanské společnosti v okolních státech – barevné revoluce srdečně pozdravují! Jeho deklarovaným vzorem je, jak již napovídá anglická varianta názvu, americká ideologicko-strategická fabrika National Endowment for Democracy (NED). Komentář jistě není nutný,“ shrnul Schnur.
Schulz se angažuje v boji proti xenofobii a nenávisti, jenže kritici tvrdí, že se spíš snaží zkrotit internet. Sečteno a podtrženo, podle Schnura jde o zastánce tradiční bojové politiky EU. Stávající kandidát sociální demokracie na kancléře nemá být únosnou alternativou k německé kancléřce Angele Merkelové. Má být pouze její náhradou a pokračovatelem, kdyby Merkelová nevyhrála volby počtvrté za sebou.
Schulzův boss
A pokud by někomu nestačily předložené názory na německé volby, Schnur přidal ještě jeden, když se podíval na Schulzova spolupracovníka.
„Předsedou EUD je Reiner Wieland (CDU), který ve funkci vystřídal Petera Altmaiera (rovněž CDU), nynějšího šéfa kancléřského úřadu Angely Merkelové. Obraťme ale ještě krátce pozornost k Wielandovi. Tento Schulzův ‚boss‘ v EUD je zároveň členem Skupiny Kangaroo (Kangaroo Group), nadmíru vlivné organizace sdružující politiky, průmyslníky a finančníky lobbující za pokračující ‚evropskou integraci‘, tedy centralizaci Evropy na základě společného neoliberálního trhu a další militarizace Unie,“ pokračoval v kanonádě do německých řad Schnur.
Ať už německé volby vyhraje Merkelová nebo Schulz, budou prý trvat na pokračování centralizace EU. Jedním z prvků této centralizace může být i zřízení společné evropské armády pod velením Berlína. Ten si prý navíc nepřeje, aby jednotlivé státy EU jednaly samy se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp