„Pokud jde o multikulturalismus, myslím, že se jedná o citlivou otázku. A jako u všech citlivých otázek, i v tomto případě platí, že je nezbytné dodržet rovnováhu," odpovídá poslanec Fiala na dotaz, co soudí o ideologii mulitikulturalismu. „Tolerujme cizí národy, jiné náboženství a jiné zvyklosti, ale nenechme cizince v Čechách přejít tu hranu, kdy oni přestanou tolerovat naši kulturní identitu," dodává.
-
Celou odpověď si můžete přečíst ZDE.
Jinou otázku obdržel poslanec Fiala ohledně svého čtení všech projevů z listů papíru. Svůj přístup v odpovědi hájil: „V Poslanecké sněmovně již bylo mnoho těch, co mluvili `bez papírku` a svými rétorickými kličkami získali přízeň voličů. A jakkoliv vzhlížím k jejich umění, nemohu jim prominout, že povětšinou u rétoriky také skončili,“ domnívá se a pokračuje: „Já myslím, že primární úlohou poslance není řečnit, ale konat. A jsem náležitě pyšný na poslanecký klub hnutí Úsvit, jenž od prvních dnů svého mandátu předkládá novely zákona, které mají pomoct běžným lidem," pochválil poslanec své souputníky z klubu.
-
Celou odpověď si můžete přečíst ZDE.
Naopak se Radim Fiala ohradil proti obvinění, že se chová podle úsloví „kam vítr, tam plášť“ kvůli tomu, že – ač byl v minulém volebním období zvolen za ODS – je nyní s to hlasovat společně s komunistickou stranou pro odložení platnosti nového občanského zákoníku. Při tom právě ODS se profiluje coby protikomunistická strana. Radim Fiala však hájí svůj postup coby konzistentní, neměnný. „Já se v Poslanecké sněmovně vždy držím programu, za který jsem do ní byl zvolen. A to i ve chvíli, kdy většina ostatních poslanců se od něj odchyluje," píše ve své odpovědi s dodatkem, že on se od vůle voličů, podporujících volební program, neuchýlil.
-
Celou odpověď si můžete přečíst ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma