"A to jak práv k dosaženým výsledkům, tak i k informacím vnášeným do společných projektů. Bez této podmínky je technologický pokrok nemyslitelný. Jsme rádi, že Čína si důležitost ochrany autorských práv uvědomuje," uvedl Bělobrádek. Zdůraznil, že Česku jde o férovou ochranu skutečných originálních výsledků, ne o "patentový fundamentalismus".
Spolupráce obou států by neměla zůstat podle vicepremiéra jen na bilaterální úrovni. "Uvítáme silnější kooperaci v evropských programech, která je stále nedoceněná," poznamenal. Za strategickou výhodu ČR považuje příslušnost k Evropské unii, která je nejen největším světovým trhem, ale také výzkumnou supervelmocí.
Česko s Čínou již v oblasti vědy a techniky spolupracuje řadu let. Každým rokem se zahajuje kolem dvaceti nových česko-čínských projektů. Týkají se zejména nových materiálů pro ukládání energie, nanočástic pro biologické a lékařské aplikace, nových druhů paliv pro letecké motory, nových léčiv nádorů nebo v zemědělském výzkumu. Na vědeckou spolupráci navazují kontakty mezi Technologickou agenturou ČR s partnerskými agenturami ve třech čínských provinciích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa