„Přestaňme se odvazovat, přivažme se a hleďme střízlivě. Fakta jsou fakta,“ sděluje Hekrdla s tím, že ekonomické oživení, které následovalo po finanční krizi v roce 2008, bylo mimořádně nízké. „Růst byl mnohem pomalejší než v průběhu dvanácti let před krizí, a to má velmi reálný dopad na zaměstnanost, stagnaci kupní síly ve vyspělých ekonomikách, na zpomalení rozvojových zemí a na zvýšení nerovností všude, po celém světě,“ uvádí.
„Je jasné, co se stalo. Krize normálně (tedy v rámci systému) doslova vyhubí bezpočet bank a firem, vyžene miliony lidí na dlažbu, vyvolá hladomory, položí celé země na kolena, ba i zvedne nepřátelské bloky do válek. Zbylé ostrůvky kapitálů pak mohou v opuštěných troskách – a ještě dřív mezi firmami padlými předtím v nekrvavé válce tržní, konkurenční – levně nakupovat a obnovit ziskovost. A jede se dál,“ dodává s tím, že nelze však vyrobit zlato foukáním kouře do vody.
„Musí se občas, když je hodně zle, risknout nějaký ten společenský rozvrat, válku či revoluci... Nebo – já vím – raději ne,“ uzavírá Hekrdla.
Původní text najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef