Přídělový systém. Třicet litrů paliva na osobu. Bývalý ředitel natvrdo popsal, co se stane, když Rusko zavře ropu

05.07.2022 20:50 | On-line

Podle bývalého ředitele Ředitelství vodních cest České republiky Jana Skalického je až z 60 % možné, že nás v zimě v případě zastavení ropy z Ruska čeká zavedení přídělového systému na pohonné hmoty. „Každý občan této země by dostal 25 až 30 litrů paliva,“ nastínil pro pořad „O čem se mlčí“. Vyjádřil se také k výpravě trojice českých ministrů do katarského Dauhá, kde se vláda snažila vyjednávat o možnosti náhrad za ruské suroviny. Cesta se podle něho za úspěšnou označit nedá.

Přídělový systém. Třicet litrů paliva na osobu. Bývalý ředitel natvrdo popsal, co se stane, když Rusko zavře ropu
Foto: PRO PRAHU
Popisek: Jan Skalický

Tři čeští ministři v červnu v Kataru jednali o možnostech vzájemné spolupráce. Do Dauhá se vypravili ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN), ministr financí Zbyněk Stanjura a ministr dopravy Martina Kupka (oba ODS). Jejich záměr byl zejména spolupracovat s katarskou vládou na dlouhodobějších projektech, které by nás v budoucnu pomohly zbavit se surovinové závislosti na Rusku.
 
„Mohu říct, že ta progrese a rychlost jednání, která s katarskou stranou máme, tak jsme se shodli na tom, že je výjimečná,“ pochvaloval si Síkela pro ČT24. 
 
A také viceprezident Katarské obchodní komory Al Kuwari podle SeznamZpráv.cz má být společné spolupráci Česka a jedné z nejbohatších zemí světa, jež je také velkým producentem zkapalněného zemního plynu (LNG), nakloněn. „Kontrakt na LNG dodávky je určitě realistický. Máme kapacitu a hledáme nové trhy. Česká republika má velký zájem o LNG, je tu velký prostor pro spolupráci,“ řekl podle serveru zástupce šéfa obchodní komory v Dauhá.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

13:03 Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

Korporáty potřebují otroky, nikoliv svobodně přemýšlející lidi s logickým myšlením. Pro vazalský stá…