Primátorka Liberce: Milenka premiéra de facto řídí stát a ovládá tajné služby

17.08.2013 14:09 | Zprávy

„Kolem vrcholných představitelů státu létají stamilióny korun, kilogramy zlata a ještě se tváří, že boj proti tomu je ohrožením demokracie." Primátorka Liberce je znechucená, kam česká politika došla. Co ji ale do politiky vedlo, jaké jsou její cíle a jak se jí je daří naplnit? Během září přejdou městské lázně do správy kraje. Co konkrétně to pro město znamená a jak se k převodu staví ona sama? Nejen o tom, ale i o sankcích, které městu hrozí kvůli administrativnímu pochybení při čerpání dotací, jsme hovořili s Martinou Rosenbergovou.

Primátorka Liberce: Milenka premiéra de facto řídí stát a ovládá tajné služby
Foto: Liberec.cz
Popisek: Martina Rosenbergová, jediná sociálnědemokratická primátorka

O korupci jsme spolu hovořili pár měsíců před tím, než způsobila pád Nečasovy vlády. Jak nyní vývoj ve vrcholné politice vnímáte vy osobně? A jak podle vás dopadnou předčasné volby?

Jsem zklamaná a hlavně znechucená, kam česká politika došla. Vím, že náš politický systém není ideálem, vždyť jej teprve tvoříme, ale děsí mne způsoby a nástroje, jaké k tomu používáme. Lidé jsou frustrováni, nemají práci ani jistotu, co bude další den. Ekonomice se nedaří, nezaměstnanost roste, firmy krachují a odpovědní politici za nastalou situaci odmítají nést odpovědnost a ještě se cítí oběťmi. Milenka premiéra de facto řídí stát, ovládá tajné služby a kolem vrcholných představitelů státu létají stamiliony korun, kilogramy zlata a ještě se tváří, že boj proti tomu je ohrožením demokracie.

Korupce tu podle vás byla vždy a vždy bude. Co ale podle vašeho názoru nejvíce korupčnímu prostředí v ČR nahrává? Jaký nástroj v boji s korupcí podle vás Česká republika postrádá?

Těch faktorů je mnoho. Lidská lhostejnost, nízká míra politické vyspělosti politiků, slabá participace lidí na veřejné správě, cílené úniky informací od orgánů činných v trestním řízení, politická nevyzrálost některých stran či jedinců. Nedodržování zákonů a velmi slabá úroveň jejich vymáhání. Příliš prázdných míst a skulinek v zákonech, rozbujelá byrokracie, která již neumožňuje kontrolu. A pak ten nejdůležitější faktor, a to je lidská slabost a nenasytnost. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlevnil „smažák“. Ale když Čech zjistí pravdu o ceně, zaskočí mu

12:31 Zlevnil „smažák“. Ale když Čech zjistí pravdu o ceně, zaskočí mu

Příjemné překvapení čekalo v uplynulých týdnech všechny milovníky tradičního „smažáku“. Mnohé zákazn…