Komárek blíže objasnil, kde vidí hlavní problém v komunikaci současné vlády: „Myslím, že jsou dva problémy. Jeden je objektivní, a sice že ta situace je skutečně zcela mimořádná, podobně mimořádná, jako byla situace za covidu, možná ještě spletitější. To, co vláda musí řešit, je bezprecedentní. Vláda na jednu stranu – protože je víceméně až na Piráty liberální, pravicová – nechce zvyšovat schodky rozpočtu, to ji bolí. Na druhou stranu to dělat musí. Nechce dávat válečnou daň velkým firmám, ale musí to udělat.
Takže vláda je v neustálých rozporech. A prostě to třeba ani neumí říct, co udělá zítra, protože to neví. Toto jsou většinou politici, kteří dlouho žijí, až na výjimky, ve Sněmovně. A vlastně tu schopnost mluvit normálně do jisté míry už ztratili,“ uvedl Komárek.
Celý rozhovor k poslechnutí ZDE.
Ani expremiér Andrej Babiš ale s veřejností komunikovat v krizové situaci neuměl: „Andrej Babiš čelil také mimořádné situaci. Možná ještě většímu zlu – covidu. A také to nedokázal, až na dva projevy, které četl a zcela jistě mu je někdo psal, ty byly tehdy docela dobré, ale ještě pamatujeme, že se opatření měnila ze dne na den. Lidé nevěděli, co dělat, bouřili se, byli z toho nešťastní a výsledek byl tragický,“ vzpomněl Komárek na komunikační schopnosti Babišovy vlády.
Následně okomentoval vyvěšenou vlajku Vladimira Putina v pytli na mrtvoly na budově Ministerstva vnitra k 28. říjnu, v české společnosti tento počin vyvolal silné kontroverze. Ani podle Komárka to nebyl šťastný nápad: „Je to nevkusné. Vůbec se to nehodí na budovu ministerstva v den státního svátku,“ uvedl s tím, že by to však nenazval z hlediska výkonu ministerské funkce „fatálním pochybením“.
Nápad vnímá spíše jako dětinský: „Někdo řekl, že pan Rakušan je infantilní, to já bych si nedovolil tvrdit, ale toto výraz jisté infantility je. Nelíbilo by se mi, ani pokud by někdo šířil takovou věc na internetu. Ten způsob vyjádření proti ruské agresi je zcela nevhodný, mně z toho do jisté míry zůstává rozum stát,“ podotkl Komárek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab