Petr Schwarz na úvod svého pořadu zmínil tradiční poselství Městu a světu papeže Františka a upozornil na to, že papež v něm zdůraznil, že bratrské soužití lidí různých národů, kultur a náboženství je prostě důležité, a vybídl lidi na celém světě, aby rozmanitost vnímali jako zdroj obohacení, a ne jako nebezpečí.
Poté se rozhodl zaměřit i na vánoční projev prezidenta Miloše Zemana: „S už tradičním poselstvím přišel i český prezident Miloš Zeman. Na Vánoce připojil prosbu k nám, svým spoluobčanům, abychom si vážili lidí, kteří v životě něco dokázali, a s úctou přijali jejich rady, a naopak ignorovali radílky, kteří sami v životě nedokázali nic,“ okomentoval Zemanův projev Schwarz a rozhodl se Zemanova slova ilustrovat na příkladu Ježíše Krista a proroka Mohameda: „Možná stojí za připomenutí, že právě o Vánocích si v naší civilizaci připomínáme narození člověka, který za svého života vlastně jen chodil krajem a radil lidem, jak mají žít, nestal se žádným úspěšným politickým vůdcem ani nevybudoval firmu, shromáždil pouhých dvanáct učedníků, z nichž ho jeden ještě nakonec zradil, a nakonec jako zločinec potupně zemřel na kříži s trnovou korunou, která měla připomínat jeho zdánlivý životní neúspěch, naraženou na hlavě. Říkali mu Ježíš Kristus a na jeho myšlenkách stojí křesťanské základy naší civilizace. A že vlastně ve stejném regionu se o pár století později narodil jiný člověk, úspěšný obchodník, který v čele armády svých stoupenců vyhrával bitvy a stal se respektovaným politickým vůdcem. Jmenoval se Mohamed a je zakladatelem islámu.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs