Rakouská vláda v týdnu zveřejní zprávu, jak je na tom země s migranty. Už z uniklých útržků se tuší velký výbuch

14.08.2016 20:18 | Zprávy

Rakouský ministr pro integraci Sebastian Kurz bude v úterý společně s prorektorem Vídeňské univerzity Heinzem Fassem prezentovat informace týkající se počtu přistěhovalců v zemi.

Rakouská vláda v týdnu zveřejní zprávu, jak je na tom země s migranty. Už z uniklých útržků se tuší velký výbuch
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Menší uprchlický tábor pro rodiny s dětmi v Ankawě. Jde o křesťanskou čtvrť Arbílu, čtvrtého největšího města v Iráku

Rakousko v posledních dnech zveřejňuje zajímavé údaje z oblasti přistěhovalecké politiky. Minulý týden například deník Krone uvedl, že 42 % příjemců sociálních dávek ve Vídni není rakouského původu. Před několika dny byly zase ve stejném deníku publikovány šokující údaje, podle kterých přibližně polovina žadatelů o azyl podváděla při přijímání sociálních dávek. Nepříliš pozitivní jsou však také údaje zahrnuté do zprávy ministerstva pro integraci.

Zpráva sice bude představena médiím a veřejnosti až v úterý, ale už nyní jsou k dispozici zajímavé statistiky. „V roce 2015 přišlo do Rakouska o 56 % více žadatelů o azyl než v roce 2014. Rakousko se tak společně se Švédskem stalo zemí s nejvyšší mírou žadatelů o azyl,“ píše Krone s tím, že loni přišlo do země přibližně 214 000 lidí, ale asi 101 000 následně zemi opustilo a pokračovalo do jiných evropských států. Čistá imigrace tak činí 113 000 lidí.

Celý text v němčině máte k dispozici ZDE.

Rakousko se tak stává zemí s největším podílem migrantů v populaci. „V loňském roce žilo v zemi 1,8 milionu lidí, kteří nemají rakouské kořeny, což odpovídá 21% podílu v populaci. Okolo čtyřiceti procent z nich však už má rakouské občanství. Jedním z nejvážnějších problémů z hlediska integrace je skutečnost, že celá jedna šestina z nich neovládá němčinu. Polovinu žadatelů o azyl potom tvoří občané Sýrie, Afghánistánu a Iráku.“

„Konkrétně přišlo do Rakouska 21 900 Syřanú, 18 600 Afghánců a 10 000 Iráčanů. O azyl požádalo v loňském roce 85 798, což je téměř stejně jako v předchozích čtyřech letech dohromady (88 408) a třikrát více v porovnání s rokem 2014. Rakousko je také společně se Švédskem zemí s nejvyšší mírou uznaných žádostí o azyl a v loňském roce zde dosáhla celých jednačtyřiceti procent,“ konstatuje celostátní rakouský deník.

Ministr pro integraci Sebastian Kurz, který také od roku 2012 zastává funkci ministra zahraničí, dlouhodobě hovoří o nutnosti snížit počty příchozích migrantů do země. „Musíme přijmout vhodná opatření ke snížení migrační vlny v dlouhodobém horizontu,“ uvedl někdejší nejmladší šéf diplomacie evropského státu k aktuální zprávě.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala zapomněl, ale Pavel ne. Vlivný brněnský aktivista pochválil prezidenta za věc k ODS

16:19 Fiala zapomněl, ale Pavel ne. Vlivný brněnský aktivista pochválil prezidenta za věc k ODS

Někdejší náměstek Magistrátu města Brna Matěj Hollan ocenil prezidenta Petra Pavla. Za jeho novoročn…