Rakousko zděšeno. Muslimové brutálním způsobem podřezali ovce. A pak se kroutili u soudu

20.10.2016 18:47 | Zprávy

Rakouský mladík a jeho matka byli odsouzeni rakouským soudem za rituální porážku tří ovcí. Rodina zvířata obětovala jako výraz díků za zotavení otce z nemoci. Mladík dostal podmíněný měsíční trest, ale matce bylo uloženo 150 hodin veřejných prací. Tento trest žena odmítla vykonat s odůvodněním, že musí požádat manžela o povolení.

Rakousko zděšeno. Muslimové brutálním způsobem podřezali ovce. A pak se kroutili u soudu
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Oči nejednoho Rakušana se v těchto dnech upírají na jih země. Podle serveru The Local soud ve městě Graz řešil případ nezákonné rituální porážky tří ovcí, kterou měli provést žena pocházející z Turecka a její osmnáctiletý syn. Oběť učinili jako poděkování bohu za to, že se uzdravil otec a manžel.

Osmnáctiletý muž dostal podmíněný měsíční trest, ale matce bylo uloženo vykonat 150 hodin veřejně prospěšných prací. Matka odmítla trest vykonat s odůvodněním, že se nejprve musí dovolit manžela. „Zkoušela také se soudcem smlouvat, že místo trestu zaplatí peníze, ale umlkla v okamžiku, kdy se dozvěděla, že jedinou další alternativou je vězení,“ píše server.

Žena soudci tvrdila, že se musí manžela zeptat, zda jí dovolí trest podstoupit. Soudce jí ovšem připomněl, že podle rakouských zákonů zodpovídá sama za sebe a sama za své konání musí přijmout trest.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové se „probudili“ a kráčejí dále. Nesmysly o dohodě s USA

8:08 Rusové se „probudili“ a kráčejí dále. Nesmysly o dohodě s USA

S příchodem jara se Rusové dávají na ofenzivu. Analytik Simplicius upozorňuje, že pohyb začíná na vš…