Soudce zpravodaj Jan Filip konstatoval, že zákon o střetu zájmů není v rozporu s Ústavou České republiky a zůstane nadále v platnosti beze změny.
„Veřejní funkcionáři jsou nositeli veřejné funkce, ale na druhé straně jsou fyzickými osobami, a jsou tedy nositeli základních práv a svobod,“ upozornil na dvojí rovinu případu. Podle soudce zpravodaje Filipa ten, kdo se uchází o veřejnou funkci, musí počítat s určitými omezeními, a až ji vykonávat nebude, omezení se ho týkat nebudou. Jan Filip tento princip popsal před kamerami ČT jako elasticitu práv.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp