Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení. Hlasování skončí v pondělí.
Pravicově konzervativní Realisty v roce 2016 založil politolog Petr Robejšek. Uvedl tehdy, že strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Ve sněmovních volbách o rok později chtěl Robejšek získat až 20 procent hlasů, strana však obdržela jen 0,71 procenta. Neuspěl ani kandidát Realistů na prezidenta Jiří Hynek, v prvním kole loňské volby získal 1,23 procenta a skončil sedmý z devíti kandidátů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp