Rozvoj vztahů, ale i potíže. Čínský velvyslanec odeslal poslední dopis

21.02.2022 11:54 | Zprávy

Čínský velvyslanec v České republice Zhang Jianmin odjíždí z Prahy. Na jeho místo nastoupí nový diplomat. V dopise na rozloučenou velvyslanec vyjádřil naději, že Česká republika a Čínská lidová republika budou rozvíjet bilaterální vztahy a přes různé těžkosti, které se za 3,5 roku jeho působení v Praze objevily, budou kráčet stejným směrem.

Rozvoj vztahů, ale i potíže. Čínský velvyslanec odeslal poslední dopis
Foto: archiv redakce
Popisek: Zhang Jianmin

Jeho excelence Zhang Jianmin, čínský mimořádný velvyslanec Praze, se vrátí do své rodné vlasti. Po více než 3 letech končí svou diplomatickou misi v srdci Evropy. V dopise na rozloučenou vyjádřil naději, že se česko-čínské vztahy budou nadále úspěšně rozvíjet, protože Čína jim podle končícího diplomata přikládá velký význam.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čvančarová, Pavel i „krásně oblečený mladík“ po akci za Ukrajinu čelí zlému srovnání

20:33 Čvančarová, Pavel i „krásně oblečený mladík“ po akci za Ukrajinu čelí zlému srovnání

„Silně mi to připomíná dobu těsně před pádem komunistického režimu. Jakeš se v Sovětském svazu dověd…