Televize Al-Džazíra, která byla založena v roce 1996, sídlí v Kataru. Pracuje pro ní celá řada britských novinářů. Patří mezi ně i Mehdi Hasan, který moderuje pořad Head to Head, neboli volně přeloženo z očí do očí. Takto z očí do očí hovořil i s ruskou političkou Natálií Naročnickou. Když zmínil skutečnost, že Ruská federace v rozporu s mezinárodním právem obsadila ukrajinský poloostrov Krym, dáma vypěnila. „Na Krymu proběhlo referendum,“ ohradila se okamžitě.
„A co si myslíte o tom, že stovka států odsoudila anexi Krymu, zatímco bok po boku s Ruskou federací hlasovalo jen 11 zemí?“ zeptal se moderátor. „To je politika, politika 21. století,“ odvětila dáma. Z publika, které rozmluvě přihlíželo, se v tu chvíli ozvalo nesouhlasné mručení. Ruská politička se však nedala zastavit. Věří, že poloostrov Krym může patřit k Ruku, pokud si to jeho obyvatelé přejí.
Moderátor okamžitě přešel do protiútoku. „Dobře. Kdy Rusko umožní referendum v Čečensku a v Dagestánu, aby tyto země mohly získat nezávislost?“ zeptal se. Z publika se ozval smích. „Ale oni to nechtějí,“ prohlásila sebejistě Naročnická. „To vždycky záleží na tom, jakým způsobem lidé svou politickou vůli vyjadřují. Pokud ji vyjadřují banditi a gangsteři a zločinecké skupiny...“ rozjela se politička.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp