„Není jiná možnost než vystupňovat bitvu a cílit na alávistká města a vesnice v (governorátu) Latákíja. Obracím se na všechny frakce, aby každý den zasahovaly jejich vesnice stovkami raket tak, jako to oni činí sunnitským městům a vesnicím,“ řekl Džulání.
Ruská intervence je odsouzena k selhání
Prohlásil také, že ruská vojenská intervence, jejíž cílem je zachránit Asadův režim před pádem, je odsouzena ke stejnému selhání, kterým skončila vojenská podpora Íránu a libanonského radikálního hnutí Hizballáh.
Džulání rovněž prohlásil, že ruské letecké údery prakticky nemíří na teroristické hnutí Islámský stát (IS), ale na povstalecké skupiny, které na sebe nejvíce vážou Asadovy vojenské síly. „Jasně vědí, že Islámský stát neohrožuje režim, neboť území pod jeho kontrolou nesousedí s centrálními oblastmi režimu,“ dodal k ruským náletům.
Ruskou intervenci Džulání označil za novou křížovou výpravu z Východu, ke které se Moskva odhodlala až po sérii vojenských úspěchů, které ohrozily Asada. Zároveň řekl, že válka v Sýrii přiměje Rusy zapomenout na hrůzy, kterým čelili během sovětské invaze do Afghánistánu.
An-Nusrá, které se hlásí k teroristické organizaci Al-Káida, je vedle konkurenční IS nejdůležitější džihádistickou skupinou v zemi. USA a další západní státy ji zařadily na seznam teroristických skupin. Ovládá provincii Idlib na severozápadě země, kde spolupracuje s dalšími rebelskými formacemi, přítomna je i v Halabu či na jihu země.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk