„Také jste slyšeli ty zprávy? Jsme prý blízko toho stát se provincií Putinova Ruska. Zachránit nás údajně mohou jen volitelé,“ píše Hunter s odkazem na 19. prosince, kdy budou hlasovat volitelé o příštím americkém prezidentu. Americký volební systém zahrnuje přímou volbu prezidenta a následně také volbu tzv. volitelů. Tedy konkrétních osob, které zastupují daný stát. Jejich volby by měla respektovat přání voličů, ale na republikánské volitele je vyvíjen tlak, aby nevolili Trumpa.
Hunter považuje nářky demokratů nad tím, že prezidentské volby v USA ovlivnilo Rusko, za hloupé konspirační teorie. „Jediným cílem demokratů je zdiskreditovat nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Jejich obvinění prakticky nelze sice potvrdit, ale ani vyvrátit. Ale mezi lidmi stín podezření zůstane a právě to demokraté potřebují. Oni tvrdí, že ruská vláda negativně ovlivnila americké volby. Nikoli krádeží hlasů, ale tím, že ukázala světu, jak se demokraté spikli proti Sandersovi a jak se vyjádření Clintonové v soukromí lišilo od jejích vystoupení na veřejnosti,“
Celý text v angličtině je ZDE.
„Nejsem zastáncem hackingu. Osobní informace by měly zůstat soukromé. Jakmile už je to ale všechno venku, nemělo by se to dále utajovat. Když už utajované dokumenty serverWikiLeaks publikoval, je nezodpovědné o tom dále neinformovat. Nic navíc nedokazuje, že za vším stojí Rusové. A i kdyby, tak by to bylo irelevantní. Klíčové je, jestli jsou uniklé informace pravdivé. A tak tomu bylo. Lidé konečně mohli vidět, jací jsou demokraté ve skutečnosti,“
Podle Huntera navíc demokraté neprohráli proto, že se lidé dozvěděli, že v soukromí si dělají srandu z homosexuálů či proto, že Clintonová dostala předem otázky do diskuzního fóra. „Prohráli proto, že Hillary Clintonová byla mizernou volbou. Žádný vnější subjekt ji přece nenutil, aby na ministerstvu zahraničí komunikovala přes svoji soukromou emailovou schránku. Nemůžete vyloupit banku a pak si stěžovat, že jste nevěděli o bezpečnostních kamerách, jejichž záběry pomohly k vašemu dopadení,“
Obviňování Clintonové a jejího týmu Ruska ze své porážky je podle Huntera komické. „Je mi líto, ale Hillary byla děsuplným kandidátem a neméně děsivá byla i její kampaň. Jediným jejím argumentem bylo, že není Donald Trump. Hackeři nemohli za to, že Clintonová neuměla zacházet s utajenými materiály. Stejně tak nestojí za tím, od koho všeho a za jakých podmínek přijímala Nadace Clintonových miliony dolarů,“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro