„Co si myslíte o garantovaném příjmu?“ zeptal se Škromacha „občan Kostka“. Zajímalo jej, zda by se dal zavést i v České republice.
Podle Škromacha však ČR není na něco takového připravená. „Myšlenka je to velmi dobrá, především ve státech, kde není vybudován kvalitní sociální systém,“ uvedl Škromach a podotkl, že v době „před nástupem pravicových vlád Topolánka, Nečase, Kalouska a spol.“ jsme měli fungující sociální systém, který je však nyní třeba zefektivnit. „Diskuse o nepodmíněném příjmu bude totiž ještě na řadu let a nepřinese brzká řešení, která u nás jsou třeba.“
„Dobrý den, pane senátore, máte poměrně vlastenecké názory, jak tedy můžete být ve straně podporující multikulturalismus?“ zeptal se Škromacha čtenář s přezdívkou venos a odkázal jej na článek z ParlamentníchListů.cz, který odhaluje podporu multietnicitě a imigraci ve stranickém programu.
„Dobrý den, sociální demokracie se jednoznačně hlásí k evropské integraci a k rovným právům a svobodám všech ras, kultur, náboženství, pohlaví, sexuální orientace atd.,“ odpověděl Škromach s tím, že tento program plně podporuje. Dodal však, že čeští voliči jsou pro stranu na prvním místě, přesto je třeba spolupracovat s EU. „Nejsem nikterak proti řešení migrační krize na evropské úrovni, je však nutné docílit efektivních řešení. Sami bez EU bychom nezvládli nic,“ napsal Škromach a zdůraznil nutnost pomoci potřebným, přičemž je důležité „rozlišovat potřebné azylanty od ekonomických migrantů a teroristů...“
„Netýká se to sice její práce v Senátu, ale nemyslíte, že poškozuje paní senátorka jeho jméno a jméno ČSSD?“ ptal se Škromacha Bert Železný na názor na současnou situaci kolem doktorky Evy Sykové. „Vyloučíte ji ze strany? Vydáte ji k trestnímu stíhání, pokud o to budete orgány požádány?“
„Dobrý den, paní profesorka byla zvolena za ČSSD, ačkoli není její členkou, tudíž vyloučit ji ze strany nemůžeme,“ odvětil Škromach s tím, že je předčasné bavit se o trestním stíhání. Předpokládá však, že se celá kauza nakonec vysvětlí.
„24. 5. 2016 vydala renomovaná agentura SANEP průzkum, podle kterého 85,6 % občanů nesouhlasí s poskytnutím bezvízového styku s Tureckem,“ napsal čtenář s tím, že naprostá většina lidí vnímá danou situaci negativně. „Kromě PL jsem tuto informaci nezaznamenal prakticky v žádných mainstreamových médiích,“ podotkl a zeptal se, zda to znamená, že nevhodné průzkumy veřejného mínění se na veřejnost zkrátka nedostanou a jsou zatajovány.
„Dobrý den, úroveň sdělovacích prostředků, včetně těch veřejnoprávních, mě čím dál více trápí,“ přiznal Škromach a dodal, že lze usilovat pouze o zlepšení médií veřejnoprávních, v soukromých to záleží na jejich vlastnících. „Na druhou stranu je i na samotných občanech, aby se ozvali a vyžadovali kvalitnější informace.“
„Zdá se, že s moderními technologiemi upadá zájem o hlubší analýzy a informace. Jsme ochotni číst jen krátká sdělení, vše velmi zkratkovitě a hlavně poutavě, na což se pak snadno sdělovacím prostředkům vymlouvá,“ napsal Škromach a dodal, že tento proces pak vede k „bulvarizaci i seriózních médií“ a navrhl, že by mohla nastat situace, kdy by „členy dozorčích orgánů veřejnoprávních médií volili přímo všichni koncesionáři“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa