„Vláda dostala za úkol se do konce června k takovému řešení vyjádřit. V případě, že bude proveditelné, tak bychom ho mohli uskutečnit,“ poznamenal ministr zdravotnictví Petr Arenberger pro deník Právo.
Pokud vláda projekt posvětí, mohla by se vakcína začít vyvíjet v řádu měsíců. Otázka je, kdy by byla taková vakcína finálně k dispozici.
- Další informace naleznete zde
Ještě v březnu 2021 se přitom zdálo, že z české vakcíny nic nebude, protože bude výhodnější spolupracovat s Izraelem.
„Došlo na jistou nabídku, která je velmi lákavá a možná dává větší rozměr mezinárodní spolupráci,“ uvedl vakcinolog Petráš v 'Ptám se já' s tím, že součástí projektu by mělo být vybudování výrobní kapacity vakcín v Česku. „Byli bychom závislí sami na sobě, mohli bychom si tu vakcínu vyrábět sami,“ vysvětloval.
- Další informace naleznete zde
Někdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný v závěru roku 2020 vývoj české vakcíny pod vedením lékařky a poslankyně za hnutí ANO Věry Adámkové zastavil, ale v březnu 2021 byl projekt znovu oživen.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp