Senátor Linhart: Stát nefunguje a přitom otravuje život 80 procentům v zásadě slušných lidí

16.12.2014 15:44 | Zprávy

Zbyněk Linhart (BPP) získal v druhém kole senátních voleb nejvíce hlasů a následně rezignoval po více jak dvaceti letech na mandát starosty Krásné Lípy. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, zhodnotil nejen své první dny ve funkci, ale rozpovídal se především o chaosu a nefunkčnosti státní správy. Co je třeba změnit, a o co se bude ctít zasadit on sám? Jak ale říká, bez podpory vlády a změny zákonů to nepůjde a kriticky se vyjádřil na adresu premiéra. Co mu vytýká? A proč naopak hájí Andreje Babiše? Prozradil nám také, čím ho oslovili hnutí STAN, ale i to, zda do něj plánuje vstoupit.

Senátor Linhart: Stát nefunguje a přitom otravuje život 80 procentům v zásadě slušných lidí
Foto: archiv Zbyňka Linharta
Popisek: Zbyněk Linhart, senátor za STAN

V druhém kole senátních voleb jste získal vůbec nejvíce hlasů. Čemu přičítáte svůj úspěch? A především, co pro Vás tento závazek znamená? Čeho byste chtěl jako senátor dosáhnout?

Myslím, že voliči ocenili mou dlouholetou konkrétní práci ve městě Krásná Lípa a v regionu České Švýcarsko. Ve městě jedna miliarda investic jak městských, tak soukromých, proměnila do velké míry město, a to nenastalo samo... Byl jsem i u založení Národního parku České Švýcarsko a následných aktivit, především v rámci o.p.s. České Švýcarsko. Zvolení je samozřejmě závazek, ačkoliv pravomoci senátorů i Senátu jsou velmi omezené. A v regionu spíše založené na neformálních aktivitách. Mnoho lidí si to ale nějak plete a to nejen v těchto věcech. Stále někteří čekají, že za ně někdo něco vykoná. Chtěl bych tedy především spolupracovat se samosprávami v regionu a aktivními lidmi a podnikateli na obecněji potřebných věcech.

Co byste chtěl udělat pro region?

Jak jsem již uvedl, společně s aktivními lidmi a především samosprávami se pokusit zlepšit konkrétní věci. Řešit dopravní infrastrukturu, podnikatelské prostředí, konkrétní projekty a to vše by mělo směřovat logicky k vyšší zaměstnanosti. To, že je to na dlouhá léta a není to jednoduché a bez účinné snahy a podpory Vlády je to nemožné, je jasné. Senátor má bohužel velmi málo možností, ale alespoň neformálně se budu snažit. Je to ale těžké, když např. předseda Vlády neodpoví půl roku osmnácti starostům Šluknovska na vlastnoručně podepsaný dopis. A neodepsal ani mě, když jsem se připomněl na konci října. Asi by s dotazem na něj musela zamířit televizní kamera... O Děčínsku, Šluknovsku musí být častěji slyšet. Dodnes tomu tak nebylo.

V Senátu jste členem výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Co považujete v současné době za největší problém, který je třeba vyřešit?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…