Senátor hodil Bidenovi klacek pod nohy. Ukázal, odkud by měly jít peníze pro Zelenského

20.05.2022 9:48 | Zprávy

Přijetí americké pomoci pro Ukrajinu ve výši zhruba 40 miliard dolarů, kterou přivítal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský jakožto „nezbytnou“, nemělo v americkém Senátu vůbec jednoduchou cestu. Přestože pomoc Kyjevu prosazovali demokraté i republikáni společně, postavil se v minulém týdnu republikánský senátor za Kentucky Rand Paul proti své vlastní straně a přijetí balíku zablokoval. Tvrdou kritiku pronášel k ukrajinské pomoci také napodruhé. „Ať rovnou udělají ukrajinskou válečnou daň,“ spustil na své kolegy v Senátu.

Senátor hodil Bidenovi klacek pod nohy. Ukázal, odkud by měly jít peníze pro Zelenského
Foto: Repro Twitter @SenRandPaul
Popisek: Americký senátor Rendal Paul

Čtvrtečnímu schválení zákona v hodnotě zhruba 40 miliard dolarů, který má Ukrajině pomoci bránit se útokům Ruska, předcházela Paulova kritika již během minulého týdne, která znamenala týdenní odklad ve schvalování pomoci.

Prodloužení odkladu balíčku, který předtím schválila Sněmovna reprezentantů, Paul prosazoval kvůli výši navrhovaných výdajů a hodil tak vidle do domluvy republikánského senátního šéfa Mitche McConnella uzavřené s lídrem senátní většiny demokratů Chuckem Schumerem.

„Ukrajina nás nežádá, abychom vedli tuto válku. Žádají pouze o prostředky, které potřebují na obranu proti této pomatené invazi. A tuto pomoc potřebují právě teď,“ apeloval McConnell na republikány, než jeho spolusenátor z Kentucky dal pomoci Ukrajincům stopku, přičemž zdůrazňoval nutnost ohledu na americkou ekonomiku před pomocí Kyjevu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

22:10 „Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

Desetitisíce lidí v neděli protestovaly v rumunské Bukurešti proti prosincovému rozhodnutí tamního n…