„Reportáž pořadu 168 HODIN o ‚manželství pro všechny‘ byla nevyvážená. Jsem rád, že Rada ČT takto rozhodla,“ zmínil Hraba ve svém příspěvku na sociální síti.
„Když se mi ozvala redaktorka, jestli dám vyjádření k tomuto tématu, tak jsem samozřejmě souhlasil. Jako vždy. Během natáčení jsem byl ‚konfrontován‘ s paní, která se svojí přítelkyní vychovává děti. Snaha o konfrontaci ale úplně nevyšla, protože jsme se shodli na narovnání práv. S čím ale nesouhlasím, to je stejný název. Manželství je podle mě svazkem ženy a muže,“ dodal Hraba.
„Celý rozhovor ale probíhal naprosto v klidu. Ovšem výsledná reportáž byla sestříhána (účelově) tak, že měla odpůrce ‚manželství pro všechny‘ vykreslit jako ty nejhorší z nejhorších. Toto si prostě veřejnoprávní televize nemůže dovolit. Aktivismus není novinařina,“ zmínil v závěru senátor.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém úterním zasedání usnesla, že se ČT v pořadu 168 hodin dopustila nevyváženého prezentování názorů. V reportáži věnované manželství stejnopohlavních osob ČT dle ní pochybila, když stranila příznivcům uzákonění svazku stejnopohlavních párů.
„Manželství prý jen pro muže a ženu. V Evropě patříme jednoznačně na východ mezi posttotalitní země,“ kritizovala během zmiňované reportáže reportérka Nora Fridrichová a následně se diváci dozvěděli, že Češi jsou jasně pro zavedení „manželství pro všechny“ a jiný název prý jde proti listině.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.