Výzva je zaměřena na podporu rozvoje infrastruktury škol samostatně zřízených pro žáky se zdravotním postižením. Dále se jedná o školská poradenská zařízení, tedy pedagogicko-psychologické poradny a speciální pedagogická centra. „Cílem je zlepšit podmínky ve výchově a vzdělávání a přispět tak k přechodu žáků a studentů do škol hlavního vzdělávacího proudu a k samostatnému způsobu života,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).
Příkladem projektu je vybudování tréninkového bytu, který musí být upraven k nácviku sebeobslužných činností pro jednotlivé věkové skupiny žáků. Dalšími typy projektů jsou například tréninková pracoviště a dílny pro ergoterapii.
Školské poradenské zařízení může požádat o podporu na rozšíření kapacit a zajištění bezbariérovosti. Součástí takového projektu může být i nákup osobního automobilu pro zajištění služeb pro žáky, kteří se podle individuálního vzdělávacího plánu učí doma.
IROP navazuje na sedm regionálních operačních programů a částečně na Integrovaný operační program z období 2007-2013. V současném programovém období z něj mohou příjemci čerpat 4,6 miliardy eur (118 miliard korun) z evropských fondů a dalších zhruba 19 miliard korun prostřednictvím národního spolufinancování. Spolu s dalšími devíti operačními programy může Česko celkem čerpat 23,9 miliardy eur (615 miliard korun).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp