Sobotka: Prezident nemá vytvářet scénáře, ale má odvolat Babiše

11.05.2017 11:25 | Zprávy

Středeční schůzka prezidenta Miloše Zemana a zástupců koaličních stran v Liberci měla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jen odvést pozornost od problémů ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše a od prezidentovy povinnosti odvolat podle jeho návrhu Babiše z vlády. Prezident by měl dodržovat pravidla hry a odvolat ministra financí, řekl dnes Sobotka novinářům při své návštěvě Lucemburku poté, co na tamním Palachově náměstí položil květiny k pamětní desce Jana Palacha.

Sobotka: Prezident nemá vytvářet scénáře, ale má odvolat Babiše
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Partie TV Prima.

Zeman na středeční schůzku v Liberci k řešení současné vládní krize přinesl dva návrhy: předčasné volby a vládu bez Babiše i Sobotky. První návrh zástupci koaličních stran odmítli, druhý chtějí nejdřív projednat ve svých stranách. Sobotka v reakci na to dnes řekl, že prezident se vytvářením zmíněných scénářů snaží jen odvést pozornost od toho, co je podstatné. Podle premiéra jsou to problémy ministra financí a povinnost prezidenta odvolat podle jeho návrhu Babiše.

„Ačkoliv návrh (na odvolání Babiše) leží od pátku na Pražském hradě, tak prezident republiky návrhu zatím nevyhověl, ačkoli by podle mého názoru a ústavních expertů měl jednat podle Ústavy bez zbytečných odkladů, a ne ještě včera (ve středu) vytvářet nějaké scénáře. Odvádí tím pozornost od své povinnosti,“ prohlásil předseda vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

,,Není moudré dávat stranou možnost členství Ukrajiny v NATO" - tvrdíte Vy.

A slibovat Ukrajině něco, co je nereálné, je podle vás v pořádku a fér i vůči Ukrajině? Nebo fakt věříte tomu, že by se vstupem Ukrajiny do NATO všichni souhlasili? Pokud vím, tak je souhlas všech členských států podmínkou pro vstup. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na důchody nebude, na zbraně ano. Choré priority.“ Ilona Švihlíková k Fialovu proslovu

19:20 „Na důchody nebude, na zbraně ano. Choré priority.“ Ilona Švihlíková k Fialovu proslovu

Výrazné navýšení výdajů na obranu. Premiér Petr Fiala ve včerejším mimořádném projevu k národu mluvi…