„Největší problém je v tom, že spousta lidí zvažuje dvě strany, a kdyby se teď všichni rozhodli pro Piráty – kteří je zvažují, pro PirSTAN, tak budou mít 32 procent, a kdyby je volili jenom ti lidi, kteří jsou si tím jistí, tak je to jen 18. Takže mnohem větší vůle, než v nějaké statistické chybě, je v tom rozhodnutí těch lidí. A to jsme začali dělat s Medianem v roce 2012, že jsme začali ukazovat potenciál a jádro té strany – to znamená, kolik by dostala, kdyby ji volili všichni, kteří ji zvažují, a kolik by dostala, kdyby ji volili jen ti rozhodnutí pevně, a to ukazuje, že ty výzkumy nejsou takové, aby se jimi člověk mohl řídit,“ podotkl Prokop ve svém rozboru a poukázal na rozdíly mezi jádrem a potenciálem.
„Rozdíly jsou skutečně tak obrovské, že dneska je vidět, že PirSTAN by byl ve volbách favorit, ale klidně je může SPOLU překonat, nebo ANO může jít zpátky na 30 procent, když se vrátí ti voliči, kteří tu stranu zvažují,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef