Šojdrová se přes sirotky chtěla zviditelnit, ale ani lidovci ji nepodpořili, vypálil Babiš

17.09.2018 16:55 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) si rád vyslechne myšlenky europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) ohledně možného přijetí 50 sirotků z řeckých uprchlických táborů. Novinářům v Košicích po jednání české a slovenské vlády řekl, že ale záležitost považuje za plácnutí do vody a snahu Šojdrové se zviditelnit před volbami do Evropského parlamentu a při rozhodování, jak bude vypadat kandidátní listina KDU-ČSL.

Šojdrová se přes sirotky chtěla zviditelnit, ale ani lidovci ji nepodpořili, vypálil Babiš
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

Šojdrová dnes ČTK řekla, že přijetí několika desítek sirotků by mohlo ukázat solidaritu České republiky při řešení migrační krize. Babiš návrh o víkendu odmítl. „Dětem máme pomáhat tam, kde se narodily a kde žijí,“ uvedl. Zdůrazňuje navíc to, že nejde o malé děti, ale hlavně o chlapce ve věku 12 až 17 let.

Babiš dnes novinářům řekl, že má obavu, že celý návrh je pouhé „plácnutí do vody“. „Paní Šojdrová se chtěla zviditelnit, i její vlastní strana ji v tom nepodpořila. Ona navštívila nějaký ostrov a přišla s tou myšlenkou. Myslím, že vychází z věcí, které možná nejsou reálné,“ konstatoval premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Smlouva s Vatikánem

Podle toho, co vím, tak jde o dost kontroverzní smlouvu, můžete mi tak vysvětlit, proč bychom ji měli uzavírat? Jaký prospěch z ní ČR plyne? Nebo je to zas nějaké nařízení EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

17:27 Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

Poslankyně ODS Eva Decroix na sítích informovala, že vláda Petra Fialy navrhuje novelu, která zpřísn…