Křeček v rozhovoru mimo jiné řekl, že lidé z Horoměřic si za nastalou situaci mohou sami. Rozsudek Nejvyššího soudu, který chce, aby rodiny opustily své domovy, je podle něj správný. Zároveň však jedním dechem dodává, že rozsudek je v rozporu s lidským cítěním – je tak namístě, aby zasáhl stát.
„Obsah rozsudku byl předvídatelný. Ti lidé stavěli na pozemku a na budovách, které jim nepatřily,“ poznamenal Křeček s tím, že rozhodnutí soudu je právně v pořádku. „Ale je natolik nepřijatelné pro občany, že nebude realizováno. Protože je v rozporu s lidským cítěním, s přijatelností práva. A tento rozsudek nikdo, včetně předsedy vlády, není ochoten akceptovat,“ dodal Křeček.
Za současnou situaci podle něj může především vedení družstva Svatopluk, které je v tom nechalo. „Domky, které dostavěli, byly za jejich peníze. Nikdo z nich však není zapsán jako vlastník. No a stavět, když nejsem vlastník, je v rozporu s platným právem,“ míní.
Původní text ZDE.
„Majetek, který má konkurzní správce, musí být prodán a musí ho někdo koupit. Měl by ho koupit stát, rozdělit spravedlivě a přihlédnout k tomu, kdo stavěl a kdo ne. Soud to žádným rozsudkem napravit nemůže,“ dodal dále Křeček a zmínil, že důležité nyní je hlavně to, aby se stát z dané situace poučil.
Konkurzní správce Josef Monsport pak podle jeho slov sklízí kritiku neoprávněně. „Je jediný, který se v této věci drží striktně práva. Jeho povinnost je co nejvíce to zpeněžit,“ podotkl Křeček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef