Státní zástupce Marek Solar požádal o zablokování peněz, které mohly pocházet z trestné činnosti spojené s kauzou IT zakázek státního podniku Lesy ČR, na švýcarském účtu. Později však nereagoval na pokusy o komunikaci od švýcarské prokuratury. To mělo za následek odblokování peněz – milionu franků, tedy přibližně 25,5 milionu korun.
Státní zástupce Marek Solar proto nyní čelí podezření kárného senátu ohledně zneužití pravomoci, minimálně v nepřímém slova smyslu a s velkou škodou. Dnes začalo u Nejvyššího správního soudu kárné řízení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Kroutilová