Pokud europoslanec dělá svou práci zodpovědně, nese plně zodpovědnost za legislativní návrhy a zprávy se zásadními dopady, počíná si iniciativně, vytváří si ve svých frakcích odpovídající vliv za účelem ošetřování zájmů svých voličů a zdrží se jakýchkoliv dalších výdělečných aktivit, pak si svůj plat podle Teličky absolutně zaslouží.
Telička pak čtenáři popsal tvrdý pracovní režim europoslanců. Ti tráví každý týden čtyři dny mimo rodinu v zahraničí, a to po dobu pěti let v kuse. Jsou od 7.30 (či dříve) až do pozdních večerních a často i nočních hodin na jednáních (většinou nemají čas ani na oběd), jsou v permanentním stresu a mnohdy nemají několik víkendů po sobě volno. „Myslím, že by se takový pracovní režim mnohým kritikům zajídal,“ uvedl Telička a doplnil, že on sám měl před získáním poslaneckého mandátu v uplynulých letech podstatně vyšší příjem než nyní a do EP tedy nekandidoval z finančních důvodů.
Posuzování úměrnosti platu k aktivitě europoslance je však podle něj individuální. „Je na voličích a médiích, aby požadovali průběžné skládání účtů. I když platové podmínky platí pro poslance všech národností stejně," upozornil dále europoslanec.
Čtenář však následně na jeho odpověď reagoval. „Chtěl bych vidět toho politika, který nemá čas na oběd. Vy jste ho už viděl? Spíš je namístě se ptát, zda má čas na práci politika, pro různé večírky, pijatyky a setkání v restauracích. Stačí se podívat na náš Parlament. Ten evropský nebude lepší," napsal doslova čtenář.
„Respektuji, co říkáte, i když srovnáváte dost nesrovnatelné a nemyslím, že máte informace o skutečném dění v EP,“ uvedl Telička a zdůraznil, že odpovídal na rovinu a co se týká jeho práce v Evropském parlamentu, má čisté svědomí.
Otázky i odpovědi můžete číst na oficiálním profilu Pavla Teličky:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra