Stoka, nejhorší prostituce. Novinář Etzler, co telefonoval do CNN, skončil s Jaromírem Jágrem

29.04.2019 16:49 | Zprávy

Spolupracovník CNN a dříve taktéž zpravodaj ČT v Číně Tomáš Etzler zkritizoval na Facebooku opravdu drsně Jaromíra Jágra za jeho cestu do této země ve společnosti prezidenta Zemana. Označil to za „absolutní selhání a nedostatek lidské slušnosti, osobní integrity a charakteru“ a dodal, že se jedná o „nejhorší prostituci“. Ale známý dokumentarista na to reaguje: „Byl jste v Číně zbytečně, nic jste nepochopil.“

Stoka, nejhorší prostituce. Novinář Etzler, co telefonoval do CNN, skončil s Jaromírem Jágrem
Foto: KPR
Popisek: Jaromír Jágr v Číně

„Vždy jsem byl obrovským fanouškem Jaromíra Jágra. Nikdy jsem nepropásl příležitost vidět ho hrát v americké NHL. Vždy jsem obdivoval jeho cílevědomost, ambice, zápal, radost ze hry, legendární pracovní nasazení a etiku. Jeho dřina a vize na ledě i mimo z něj udělala jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Jeho hra inspirovala mě a miliony fanoušků po celém světě. Obdivoval jsem jeho humor a nadhled,“ píše na úvod Etzler.

„Jsem proto v šoku a naprosto zklamán, že se po skvělých týmech, ve kterých hrál, spojil s týmem gaunerů, kteří porušují české zákony a českou Ústavu, kteří slouží Rusku a Číně. Jsem v šoku, že ho ti gauneři přesvědčili, aby spolupracoval s jedním z nejbrutálnějších a nejvražednějších režimů na světě,“ obviňuje spolupracovník americké CNN ty, kdo Jágra k cestě do Říše středu přesvědčili.

„Peníze to nevysvětlí. Tohle je absolutní selhání a nedostatek lidské slušnosti, osobní integrity a charakteru,“ říká Etzler a dodává další označení pro slavného hokejistu: „Nejhorší prostituce. Od údajně věřícího člověka. Naprostá stoka.“

Na Etzlerova slova reagoval například režisér David Martínek. Ten za „stoku“ označil to, co Etzler napsal. „Je to přesně naopak. Stokou je možné nazvat to, co jste napsal Vy,“ vzkazuje reportérovi. Dle Martínka je Jágr borec, veliké bijící srdce, statečný a silný chlap. „Jsem rád, že jeho postoje pomáhají lidem vzdorovat hloupým názorům, jako je ten váš. Protože inspiruje a pomáhá. Stejně jako prezident v Číně,“ říká režisér.

A dodává osobní rovinu proti Etzlerovi: „Vám se v Číně nelíbilo. Jel jste tam dělat propagandu západního postoje vůči Číně. Byl jste tam tedy zbytečně. Nic jste nepochopil, jen jste promarnil životní šanci. Ani Konfucius, ani historie, ani kultura společnosti, která měla stát založený na institucích 2000 let před Kristem, na vás neučinili dojem. To, co jste psal, postrádalo pokoru, myšlení, nebyl to ani obchod a nenašel jste nic. Jen alkohol. A přitom jste to měl před nosem.“ A vzkazuje mu na závěr: „Napsal bych, že mi je vás líto, ale není. Vzchopte se, chlape!“

A své k Etzlerovým slovům dodal i sociolog Vojtěch Bednář, který reagoval na fotografii Jágra s kancléřem Mynářem: „Věřím, že se nebudete zlobit, když vám nabídnu poněkud jiný pohled na tuto fotografii, pohled, který vidím já a patrně většina lidí, se kterými se setkávám, jak pracovně, tak osobně. Na fotografii jsou dva členové státní delegace v doprovodu prezidenta republiky, na oficiální zahraniční návštěvě. Pán vlevo je tam z titulu úřední osoby, tj. kancléře prezidenta. Pán vpravo je tam jako zástupce elity, v tomto případě sportovní; přibírat takové osoby je tradice již od času Sumerů, ale to by byl jiný příběh. Oba pánové byli proškoleni v kultuře země, kterou navštěvují, a proto vědí, že klíčový je zde dobrý a pozitivní dojem, a naopak zcela nepřijatelný jakýkoli projev vnitřního rozporu. Oba pánové se chovají profesionálně, protože, každý svým způsobem, zde reprezentují svou zem. To je vše.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Nápravu přinese změna režimu. Státu mají patřit klíčové sektory

8:28 Drulák: Nápravu přinese změna režimu. Státu mají patřit klíčové sektory

„Domníváme se, že skutečnou společenskou nápravu nepřinesou jedny volby, ale že je třeba pracovat na…