„My dodnes nevíme, kdo kauzu rozhodoval, nebo na základě jakých dokumentů. Striktně jsme se drželi zákona a zásadně nekomentovali kauzu a neovlivňovali tak rozhodování oprávněné úřední osoby. Naopak jsme se dozvěděli, že starosta Černošic Filip Kořínek se přišel na krajský úřad poradit, jak se zbavit tajemnice úřadu. V této souvislosti stojí za povšimnutí, že podnět k prošetření údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše byl černošickému úřadu podán již v srpnu 2018. Poté, co se v lednu 2019 funkce ujal nový tajemník, bylo rozhodnutí učiněno po 10 dnech. Určitě minimálně tato časová shoda je podezřelá,“ dodal radní pro oblast zdravotnictví a bezpečnosti Robert Bezděk.
„Rovněž jsme se z otevřených zdrojů dozvěděli, že středočeský krajský zastupitel, politik ODS a podnikatel Michael Pánek zaměstnává ve firmě IBS ROKAL s.r.o. místostarostu Černošic Petra Wolfa. Jakou má tato skutečnost vliv na chod černošického úřadu, či politická rozhodnutí, se můžeme jen domnívat,“ řekl dále Martin Herman.
Snaha dostat řízení o údajném střetu zájmů Andreje Babiše pod politický tlak například přesunutím kauzy do Prahy je naprosto skandálním příkladem toho, jak se někteří politici staví do role soudců. „Skutečně se mi zdá, že by si zejména Piráti a hnutí STAN měli nastudovat zákon a ctít oddělení moci politické od úředního rozhodování,“ uzavřel Robert Bezděk.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový