Svatý dalajláma? Úspěšný spisovatel si ho dovolil kritizovat

18.10.2016 10:30 | Zprávy

Slovensko poctila svou návštěvou osobnost světového formátu a po vstupenkách na její „vystoupení“ se jen zaprášilo. Příjezd dalajlámy byl jistě víkendovou top událostí. Tematicky ji ve svém komentáři pro Aktuálně.sk podchytil také nejpřekládanější slovenský spisovatel Jozef Banáš, který se s dalajlámou osobně setkal už v minulosti. Dalajláma si od spisovatele, paradoxně, nevysloužil jen vlnu chvály, ale i jemné kritické rýpnutí.

Svatý dalajláma? Úspěšný spisovatel si ho dovolil kritizovat
Foto: Jozef Hubel
Popisek: Jozef Banáš

„Myslím, že každý, kdo se dostane do kontaktu s tímto mužem, pociťuje přísun nové energie, radosti a naděje,“ zavzpomínal Banáš na své setkání s dalajlámou v Kašmíru, který je součástí hinduistické Indie.

Spisovatel také upozorňuje, jak tento významný muž svou návštěvou Slovákům připomněl, že „lidstvo je jednou entitou“ a receptem na soudržnost národů je respekt a tolerance. „Musíme být jednotní v různorodosti,“ zdůrazňuje Banáš ve svém textu pro portál Aktuálně.sk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …