Podle Putnové našly obě strany jednání řadu společných bodů. "Rozhodli jsme se podporovat studentské stanovisko v tom, že nechceme dopustit, aby pokračovalo brutální zasahování do samosprávy vysokých škol, což záměr vysokoškolského zákona možná v různých interpretacích poskytuje," uvedla Putnová.
Výtky nejsou jen plané výkřiky. Argumenty je třeba poslouchat
Zástupci studentů přijali pozvání předsedkyně školského výboru ke společnému jednání s TOP 09. "V zásadě jsme s tím jednáním spokojeni. Ukazuje se, že naše výtky nejsou jen nějaké plané výkřiky, ale jsou to skutečně věci, které jsou založené na argumentech a které je potřeba vnímat," řekl Jašurek.
Studenti a politici diskutovali nejen o školném, ale i o způsobech řízení a samosprávy vysokých škol, akreditacích či tom, jak má vysoké školství v budoucnu fungovat. Podle Jašurka by podobná jednání rádi vedli i s ostatními koaličními stranami. Jejich zástupce chtějí oslovit ještě předtím, než se věcné záměry vysokoškolských zákonů dostanou na program jednání vlády.
Vysokoškolskou reformu, kterou připravuje ministr školství Josef Dobeš, akademici kritizují. Požadují její stažení a přepracování obou chystaných zákonů, které mají upravit postavení univerzit, jejich samosprávu i školné. Dobešovy reformní záměry by měla brzy projednat vláda. Ministr dnes v Hradci Králové novinářům řekl, že je připraven se zástupci škol jednat. Podle něj musí ale reforma už začít. Její směr považuje za správný.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh