Komentátorka Kateřina Menzelová shrnuje, proč je Fischer tak oblíbený. Jeho vláda nedělala žádná zásadní rozhodnutí. Přestože Fischer se hlásí k podpoře reforem, žádnou neudělal. V mnoha věcech, jako je například fotovoltaika, lze jeho vládě vyčítat nečinnost.
Krátká paměť voličů
Jsou však i oblasti, kde byl Fischerův kabinet až překvapivě činný. „Jde o zpackaný projekt partnerství veřejného a soukromého sektoru v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Ministerstvo obrany vedené Martinem Bartákem předložilo návrh koncesní smlouvy a Fischerův kabinet ho 24. května 2010 – těsně před sněmovními volbami – schválil. O tři dny později byl kontrakt mezi Prague Military Hospital Concession a Ústřední vojenskou nemocnicí uzavřen,“ píše Menzelová.
Cena kontraktu vzrostla z odhadovaných 1,3 miliardy na 6,4 miliardy korun. „Zdá se ale, že voliči mají krátkou paměť, nebo že jsou v případě Jana Fischera k lecčemu tolerantní. A pak je tu ještě jeden paradox. Lidé v nejrůznějších průzkumech veřejného mínění dávají svůj hlas Fischerovi, aniž by znali jeho názory. Prakticky jediné konkrétní prohlášení Fischera totiž zní, že chce být nestranickým kandidátem,“ kritizuje autorka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh