Tak jste Geislerovou ještě neviděli. Na Havla můžete brzy i do kina

03.07.2020 17:10 | Zprávy

Do kin brzy zamíří první hraný celovečerní film o Václavu Havlovi. Režisér Slávek Horák však upozorňuje, že diváci nemohou očekávat portrét státníka. Jak tedy svůj film pojal? Nahlédněte pod pokličku nového díla...

Tak jste Geislerovou ještě neviděli. Na Havla můžete brzy i do kina
Foto: Screen Youtube
Popisek: Václav Havel v roce 1990 na návštěvě Izraele

V kinech i v televizi mohli lidé shlédnout dokumentární film Občan Havel z roku 2007, v němž je zachycen skutečný Václav Havel coby prezident a dává nahlédnout do toho, jak sám Havel, ale i jeho spolupracovníci uvažovali, když jednali o různých záležitostech, ať už na Hradě nebo v soukromí.

Hraný film Havel však bude podle režiséra Slávka Horáka jiný. „Portrét státníka nečekejte,“ upozornil na stránkách Česko-slovenské filmové databáze. O portrét státníka nepůjde už proto, že se film věnuje Havlovu disidentskému období, tedy časům, kdy tuto zemi stále drželi ve své moci komunisté. Rokem 1989 film končí.

Bude se tedy věnovat Havlovu soukromí a jeho střetům s komunisty, které se rozhodl porazit skrze jejich vlastní komunistické zákony, které tehdejší vládnoucí garnitura potíráním svobody porušovala.

Václava Havla hraje Viktor Dvořák, Olgu Havlovou hraje Anna Geislerová. Ukázka z filmu zachycuje mimo jiné i část rozhovoru mezi nimi:

„Já vím, že v určitých morálních záležitostech nejsem tak morálně pevný, jak by sis zasloužila, ale vždycky jsi byla moje první dáma,“ říká Havel Olze v narážce na své dnes notoricky známé zálety.

„Raději bych byla tvoje rodinná dáma,“ odpovídá Geislerová v roli Olgy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Můžete zaručit, že návrh na výpověď bez důvodu za žádnou cenu nepodpoříte?

Vždyť je vůči pracujícím lidem úplně asociální. A hlavně nemyslíte, že je třeba spíš řešit, proč když tvrdě pracujeme, tak většina z nás sotva vyjde s platem? Že máme tak nízkou životní úroveň, že vlastní bydlení je už luxus?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…