Kauze „silvestrovské řádění v Kolíně“ se v Lidových novinách věnuje Robert Schuster z trochu jiného pohledu. Poukazuje na to, že žádné jiné německé město nebylo v minulosti zasaženo tolika skandály jako právě milionový Kolín nad Rýnem.
Loňské podzimní volby primátora musely být posunuty o měsíc kvůli chybně vytištěným hlasovacím lístkům.
Stavba tamního metra se pořád protahovala i proto, že stavební dělníci ve velkém prodávali ocelové armatury do šrotu. Navíc byla prováděna tak diletantsky, že se během ní zřítila budova historického archivu města. S tím byly nenávratně ztraceny vzácné dokumenty z dob raného středověku.
Mafiánské praktiky prý doprovázely stavbu spalovny na komunální odpad. Jak se ukázalo, i proto, že stavební firmy ve velkém podplácely členy městské rady.
Kdysi byl primátorem Kolína nad Rýnem pozdější německý kancléř Konrad Adenauer. Ten prý charakterizoval hlavní filozofii Kolína slovy: „Známe se, pomáháme si.“ „Chtělo by se dodat, že ne vždy z toho místní obyvatelé něco mají,“ dodal Schuster.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam