Odpověď na otázku ohledně přistěhovalectví není podle Kláry Samkové jednoznačná. „V případě, že se jedná o téměř neobydlenou zemi s bohatými přírodními zdroji, pak je bezpochyby přínosem masové přistěhovalectví lidí, kteří přicházejí pracovat. Například kanadská provincie Alberta měla v roce 1901 pouhých 73 022 obyvatel. Bez masového přistěhovalectví by určitě nebyla schopna rozvinout ropný průmysl,“ píše ve svém tiskovém prohlášení.
„Jak to ale je s imigrací do hustě zalidněné evropské země? Zde imigrace přínosem není ani pro Evropu, ani pro imigranty. Sociální zabezpečení, tolerance a životní úroveň Evropy jsou rozprodávány řetězci mezinárodního organizovaného zločinu jako zboží a není divu, že to mizí z pultů,“ poukazuje na druhou tvář problému.
„Absolutní většinu imigrantů navíc tvoří nekvalifikovaní lidé, ti, kteří mají problémy pochopit kulturně podmíněný systém naší práce. I obdobně nekvalifikovaní rodilí Evropané mají problém najít práci. Zde dochází k tomu, co ekonomové nazývají ‚privatizace zisku a socializace ztrát‘. Ze zaměstnání levné pracovní síly profitují jednotliví podnikatelé, všechny další náklady na imigranty, totiž sociální dávky, náklady na rekvalifikaci a integraci, investiční pobídky pro jejich zaměstnávání, nese stát – tedy my všichni,“ vysvětluje Samková.
Vše pak ilustruje na situaci ve Švýcarsku. „Už ani Švýcarům se takové hospodářství nelíbí, a proto řekli v referendu NE dalšímu přistěhovalectví. Předpokládám, že stejně jako já, Tomio Okamura a celý Úsvit bude teď Švýcarsko pasováno médii a pseudointelektuály na bandu nacistů, fašistů, xenofobů a vůbec lidskoprávních gaunerů bez kousku citu v těle. Vítej do klubu, Švýcarsko!“ uzavírá ironicky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan