Školství bylo tématem Radiožurnálu, kdy hostem Lucie Výborné byl Bob Kartous, který je znám, kromě toho, že je elf, i tím, že je specialistou na vzdělávání, protože působí ve školské neziskové organizaci EDUin. Na začátku pořadu se bavili o knize, kterou Kartous napsal. „V podtitulu té knihy je, že vezeme naše děti na parním stroji do virtuální reality. Je to hodně velká nadsázka?“ zeptala se moderátorka. Kartous odpověděl, že nikoliv, že prý současnost má virtuální a digitální dimenzi.
„Ten vehikl, na kterém ta společnost jede, to je skutečně parní stroj. To je vlastně něco, co přechází z doby před vznikem digitální dimenze a společnost na to není připravená a výchova i vzdělávání by měly být vlastně prostředky, takovým tím pomyslným mostem budoucnosti. A nejsou, protože je vlastně postaven z nějakého původního materiálu, který ale ve světě jedniček a nul eroduje strašně rychle a vidíme to na mnoha a mnoha případech,“ vysvětlil svoji metaforu.
Dokonce, když Kartous pokračoval v popisu své knihy, zmínil, že jeho konzervativní přátelé knihu kvitují, prý mluví o tom, že ta jeho kniha je strašně konzervativní, protože tam mluví a vlivu a důležitosti rodiny. „Tam je vlastně ten klíč. Ten parní stroj vlastně není jenom ta škola, ale je to vlastně celkový přístup k výchově a vzdělávání, protože rodiče se to učí v podstatě na svém vlastním příkladu na tom, co sami zažili, ale to je právě ta doba předdigitální,“ rozvedl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle