Ten se dnes ráno přidal k dalším českým politikům, kteří nejnovější návrh EK odmítli. „Asi mě nikdo nepodezřívá, že bych byl příznivec odborů. Ale jestli někdy existovala situace, kdy bych i já považoval odborový řev a protest za oprávněný, tak je to teď,“ píše Zahradil. Svůj postoj zdůvodňuje názorem, že to, co včera „vypadlo“ z Evropské komise, není „jen“ snaha o demontáž azylových systémů jednotlivých zemí, ale i snaha o zásadní zásah do sociální politiky a politiky zaměstnanosti. „Neváhám říct, že pod záminkou řešení migrační krize to je pokus o de facto mocenský převrat v EU,“ myslí si europoslanec. Domnívá se, že za celým návrhem není jen EK, ale že jej musí podporovat také Německo a další země. „Jinak by s tím ani nevylezli,“ dodal Zahradil.
Chceme být v Evropě, která si zahrává s vlastním osudem?
Jednotný odpor české politické scény proti nejnovějšímu návrhu Evropské komise podle Neffa může vést k tomu, že Evropa nebude jedna. „Ještě před rokem bych se takové vize bál. Dnes si kladu otázku, zda chceme být v Evropě, která si zahrává s vlastním osudem pod vlivem sociálního inženýrství, pod vlivem ideologie odtržené od reality,“ přiznává publicista, že v posledních dvanácti měsících změnil názor.
Celý text je ZDE
Chceme uzavřít dohodu s Libyí. Ale s jakou vládou?
Nerealistická je podle něj i dohoda EU s Tureckem. „Takzvané navracení ilegálů z Řecka je tragikomická podívaná. Nikdo si přece nemůže rozumně myslet, že 452 tisíc uprchlíků povedou biřicové Frontexu za ruku jednoho po druhém na loď a oni odplují do Turecka a tam se přihlásí a letadlem odletí do Evropy a tam vezmou umístěnku a usadí se v místě, které bude na papírku napsáno,“ domnívá se.
Pozastavuje se nad tím, že EU chce podobnou dohodu jako s Tureckem uzavřít také s Libyí. „Jenže tam jsme nechali Kaddáfího umlátit ve škarpě u silnice a teď se jaksi neví, jaká vláda by tu dohodu měla zařídit,“ povzdechl si Neff.
Celý text příspěvku Jana Zahradila na jeho facebookovém profilu:
Asi mě nikdo nepodezřívá, že bych byl příznivec odborů. Ale jestli někdy existovala situace, kdy bych i já považoval odborový řev a protest za oprávněný, tak je to teď. Protože to, co včera vypadlo z Evropské komise, neni "jen" snaha o demontáž azylových systémů jednotlivých zemí. Ale i snaha o zásadní zásah do sociální politiky a politiky tzv.zaměstnanosti. Neváhám říct, že pod záminkou řešení migrační krize to je pokus o de facto mocenský převrat v EU. Samozřejmě v tom Komise nejede sama, musí už teď mít backing Německa a dalších, jinak by s tím ani nevylezli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam