Elon Musk koupil Twitter. Prohlásil, že na něm chce provozovat svobodu slova a hned pár dní na to už mají Spojené státy své „ministerstvo pravdy“, tedy Výbor pro kontrolu dezinformací. Je to podle vás náhoda? Nebo si jen USA vzaly příklad z českého boje proti dezinformacím?
Nemyslím si, že by Twitter byl natolik silné médium, že by kvůli němu, respektive jeho koupi Elonem Muskem, v USA zavedli „ministerstvo pravdy“. Jakkoliv se spojitost nabízí, myslím, že jde spíše o v uvozovkách přirozený vývoj směrem k všudypřítomné totalitě a cenzuře – podobně, jak to vedou soudruzi u nás. Naopak mě spíše překvapilo, že v kolébce demokracie doposud takový výbor neměli. Jinak co se příkladu týká, tak USA se českými lokaji neinspirují, oni je v zásadě vodí.
U Twitteru ještě zůstaneme. Více než dvě desítky organizací z „občanské společnosti“ zaslaly dopis velkým americkým firmám, jako je např. Disney, Coca-Cola nebo Kraft. A v něm je v podstatě nabádají, aby trvaly na tom, že Twitter má zachovat svůj přístup k „nenávistnému chování“, protože jinak riskují, že budou spojeny s platformou šířící nenávist a extrémismus. A pokud by jim Musk nevyhověl, tak prý mají z Twitteru stáhnout svou reklamu. Nejedná se už o nátlak a vydírání?
Samozřejmě, že jedná. Ale na to jsme u samozvaných demokratů zvyklí. Aneb demokracie je krásná věc, ale jen když je po našem. Ono už to samotné „šíření extrémismu a nenávisti“ je takové problematické a dvoumetrické. Nenávist proti Rusku, Íránu, Číně, Severní Koreji, Asadovi, Putinovi, bílým mužům, křesťanům, a tak všelijak podobně, šířit v jisté míře můžete. Respektive máte rozhodně širší pole působnosti, než v případě nenávisti opačně směřované. Islámský stát svou propagandu a stínání hlav šířit mohl za mého údivu prakticky bez problémů. Troufám si tipnout, že nenávist – pardon pravdu a lásku – mohou šířit také třeba muslimští spolubratři. Ale chraň bůh napsat, že v USA byly cinknuté volby. To vás pak i coby prezidenta jedné z nejmocnějších zemí – tedy neuvědomělého samozřejmě – klidně zakážou a smáznou.
Premiér Fiala se zastal předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéty Adamové Pekarové: „To je demokraticky smýšlející politička, mimořádně schopná, která myslí na občany, na dobro České republiky.“ Lze s tímto výrokem souhlasit?
Opět se budu opakovat, ne podle slov, ale podle činů poznáte je. Že pan Fiala je pokrytecký levicově-liberální eurohujer – pardon Panevropan – víme. Že je od reality odtrženým akademikem, živě ilustrujícím to, že dosažené vzdělání není přímo úměrné inteligenci a intelektu, rovněž. Ale v případě tohoto vyjádření ještě dokázal, že je navíc buď absolutní blázen, lhář, nebo možná od každého trochu. Myslím, že i absolvent zvláštní školy vidí, že vláda Petra Fialy koná naprosto proti zájmům občanů České republiky.
Do boje o Hrad se možná zapojí i odborový předák Josef Středula, ke kandidatuře ho vyzval prezident Miloš Zeman. Má podle vás šanci uspět proti Babišovi nebo Petru Pavlovi? Co může nabídnout, co ostatní nemohou?
Jméno pana Středuly mě v rámci kandidatury na Hrad překvapuje od samého začátku. A podpora ze strany prezidenta o to více. Za mě odborářský předák šanci úplně nemá, jakkoliv se mohu mýlit. Oproti některým jiným může myslím nabídnout plno čerstvých sil, protože o skutečnou a smysluplnou práci, co vím, pan Středula zatím úplně nezavadil. A také umí velmi dobře chodit v tom, jak žít za peníze druhých.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta