Tomio Okamura řádil: Máte jiný názor, přejou vám smrt! To je demoblok. A Maláčová? Rezignace!

24.09.2019 16:20 | Zprávy

Česká televize odvysílala řadu brífinků lídrů politických stran k jednání Sněmovny. Kamery zachytily také projev šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Ten se postavil před mikrofony a začal na EU házet jeden slovní granát za druhým. A nezůstal jen u Evropské unie. Nešetřil ani ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) a nakonec zasadil ránu europoslanci Stanislavu Polčákovi.

Tomio Okamura řádil: Máte jiný názor, přejou vám smrt! To je demoblok. A Maláčová? Rezignace!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Já jsem rád, že jako první bod dneska ve Sněmovně budeme probírat snahu Evropské unie o omezení nás, střelců, nás držitelů zbrojních průkazů. My jako SPD musíme zásadně odmítnout, a dlouhodobě se snažíme bojovat proti snahám Evropské unie omezit činnost rybářů a střelců i myslivců. Já musím důrazně odmítnout Evropskou unii, která 16. července letošního roku požádala Evropskou agenturu pro chemické látky, aby vypracovala návrh omezující olovo ve střelách a také olovo v rybářském náčiní,“ rozjel se Okamura.

„Jedná se o salámovou metodu, kdy po snaze o přijetí zbrojní směrnice, kterou nám tady nakazuje Evropská komise, salámovou metodou se omezují lidé, kteří mají legálně zbraň nebo se věnují rybaření,“ zlobil se dál Okamura.

Zdůraznil, že sám se věnuje střelbě asi 20 let, vlastní zbrojní průkaz a zdá se mu, že Evropská komise se dopouští neuvěřitelné drzosti, když omezuje občany, kteří se střelbě věnují jako koníčku.

„Je neuvěřitelná drzost Evropské komise, aby nám, sportovním střelcům, kteří to máme jako hobby a je to hobby skvělé, ... že se nám snaží diktovat, co máme dělat v České republice. To tady snad v historii České republiky nikdy nebylo, aby nám někdo říkal, jakým zálibám se smíme, či nesmíme věnovat,“ pálil ostrými slovními náboji směrem k Bruselu.

Okamura doufá, že Sněmovna vyzve vládu, aby tyto kroky EU důrazně odmítla.

„Bude to těžký souboj, protože máme probruselskou vládu, máme vládu ANO a ČSSD s podporou KSČM a jsem zvědavý na to, zda v tomto budou reálně konat,“ zauvažoval Okamura. „Je to opravdu otřesný diktát,“ uzavřel toto téma Okamura.

Poté přehodil tematickou výhybku a pustil se do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Prý se musel smíchy za břicho popadat, když si přečetl, že se členka vlády rozhodla přespat v ústecké městské čtvrti Předlice a chce něco dělat s tzv. vyloučenými lokalitami.

Okamura do protikladu ke slovům Maláčové postavil sumy, které podle něj vláda vyplácí nepřizpůsobivým občanům. Problém je, že se různé dávky vyplácejí ze třech různých míst najednou, takže nepřizpůsobiví si mohou dovolit žádat o podobné dávky na různých místech, přičemž to prý nikdo nekontroluje. Vládě vyčetl, že neexistuje možnost odebrat někomu doživotně či alespoň na velmi dlouhou dobu právo na sociální dávky, pokud se ukáže, že jsou tyto dávky zneužívány.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump peníze škrtá, EU dál rozdává do Afghánistánu i jinam. Kdo z toho těží?

18:00 Trump peníze škrtá, EU dál rozdává do Afghánistánu i jinam. Kdo z toho těží?

Po rozhodnutí USA zmrazit financování velké části zahraniční pomoci se začínají ozývat hlasy, aby po…