Topolánek se chce usmířit kvůli dodávkám uhlí

06.08.2012 15:20 | Zprávy

Společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a Czech Coal v pondělí jednaly ohledně dodávek paliva, které Czech Coal v červnu letošního roku zastavil. EOP předložily Czech Coalu návrh smírného řešení sporu a novou smlouvu, řekl po jednání agentuře Mediafax mluvčí EOP Petr Zadák.

Topolánek se chce usmířit kvůli dodávkám uhlí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

"EOP jsou připraveny vzdát se jakýchkoli nároků na náhradu škody, pokud Czech Coal podepíše předložený návrh smlouvy na dodávky uhlí," uvedl mluvčí s tím, že Czech Coal by se měl k návrhu smlouvy vyjádřit do 12. srpna 2012.

EOP vyšly vstříc námitkám

„Předložili jsme Czech Coalu podepsaný návrh smlouvy na dodávky uhlí. Jednostranně jsme tak vyšli vstříc námitkám Czech Coalu k původní smlouvě a v návrhu jsme se zavázali, že budeme platit za uhlí předem. Návrh smlouvy řeší důvody, pro které CC odstoupil od smlouvy. Abychom předešli pochybnostem, navrhli jsme, že budeme za uhlí platit předem. Věříme, že tímto bude celá věc vyřešena,“ uvedl Mirek Topolánek, předseda dozorčí rady EOP.

„Základním cílem EOP je zajistit dodávky tepla za současné ceny. Návrh nové smlouvy toto umožňuje,“ řekl předseda představenstva EOP Jan Špringl, který doufá, že Czech Coal přistoupí k řešení celého problému konstruktivně a bude návrh smlouvy akceptovat.

Důvodem pro červnové zastavení dodávek uhlí v objemu okolo jednoho milionu tun ročně za zhruba jednu miliardu korun měl být podle společnosti Czech Coal neuhrazený dluh opatovické elektrárny ve výši 19 milionů korun. Údaje o dluhu se ale podle představitelů EOP nezakládaly na pravdě, jak vyplynulo z předložené uzávěrky účetnictví.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…