Třicátníci si na důchod ochotně uspoří v soukromých fondech

19.09.2011 8:58 | Zprávy

Reforma důchodů má podporu dnešní generace třicátníků. Dvě třetiny z nich hodlá využít možnost spořit si v soukromých penzijních fondech. Vláda Petra Nečase (ODS) ale nepřesvědčila zbytek veřejnosti, každý druhý Čech nechá výši své penze na státu. Informují o tom Lidové noviny na základě průzkumu agentury Millward Brown.

Třicátníci si na důchod ochotně uspoří v soukromých fondech

Více než 49 procent lidí chtějí zůstat závislí na státu. 11 procent ještě nepřemýšlelo o spoření na důchod a 40 procent uvažuje o tom, že si na důchod přispějí některou z nabízených variant.

Střední generace si hodlá na důchod ušetřit pomocí druhého pilíře

Z průzkumu LN vyplývá, že nejvíce hodlají změnit zaběhnutou praxi lidé ve středním věku. Starší lidé tvrdí, že v otázce penzí zůstanou závislí na státu. Mladí zatím o důchodech ještě nepřemýšleli.

„Výsledky přesně odpovídají našim předpokladům, že se zapojí polovina lidí," komentoval průzkum LN ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).

Starší lidé se nedají lehce přesvědčit

Podle prezidenta Asociace penzijních fondů Jiřího Rusnoka by ovšem bylo ideální, kdyby u mladších ročníků dosahovala míra zapojení až devadesáti procent možných klientů. Pomoci by tomu měla propagace reforem pomocí reklamních spotů v televizi nebo na sociálních sítích a také chození za lidmi do města.

Odborníci varují, že ani masivní mediální kampaň nemusí lidi přesvědčit. Se stoupajícím věkem totiž klesá ochota riskovat. Většina lidí také kritizuje, že nejde vzít zpět rozhodnutí vstoupit do druhého pilíře.

Související:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…