Třicet čtyři tisíc extrémistů napojených na ISIL přitáhlo do Evropy s migrační vlnou. Už to oficiálně přiznal i Europol

20.01.2017 14:05 | Zprávy

Blogerka Monika Pilloni zveřejnila na serveru iDnes.cz svůj text o 34 tisících migrantech napojených na Islámský stát, kteří měli využít převaděčský byznys.

Třicet čtyři tisíc extrémistů napojených na ISIL přitáhlo do Evropy s migrační vlnou. Už to oficiálně přiznal i Europol
Foto: Vít Hassan
Popisek: Noční zásah těžkooděnců v uprchlickém táboře v Calais

„V Evropě je již přítomno 34 tisíc migrantů z Afriky, Sýrie, Pákistánu a Afghánistánu, kteří jsou dáváni do souvislosti s islámským extremismem. Další 4000 se narodili na starém kontinentě. Business ‚cestovek‘ převaděčů jen kvete,“ poznamenala úvodem Pilloni, jež čerpá informace z italských médií. 

Všímá si také slov náměstka ředitele Europolu Will Van Gemerta, jenž mimo jiné uvedl, že je třeba zvýšit úsilí, aby byla zajištěna při příjezdu imigrantů identifikace možných teroristů. „V databázi Europolu je zaregistrováno 38 tisíc jmen. 4000 z nich jsou evropští občané, ostatních 34 tisíc jsou migranti, všichni jsou dáváni do souvislosti s islámským extremismem,“ podotkl. 

Původní text ZDE.

Pilloni pak dodává, že teroristické organizace tak využívají imigraci k infiltraci bojovníků. I z toho důvodu proto Van Gemert nutí Evropu k zodpovědnější spolupráci k odvrácení nových útoků. „Více než 90 % dotazovaných migrantů Mezinárodní organizací pro migraci potvrdilo, že získali pomoc od zločineckých skupin. Tito lidé zavedli služby, které dokonale fungují, jako např. poskytnutí pasů, dostupnost dopravních prostředků, a dokonce se nabízí migrantům i možnost převodu peněz,“ zmiňuje Pilloni.

Poukazuje pak i na to, jak se překupníkům v průběhu let podařilo vytvořit skutečné cestovní kanceláře s agenty, kteří pracují v zemích původu migrantů. Vznikly prý i další agentury, které zase poskytují veškerou potřebnou podporu, jakmile tito lidé dorazí do Evropy. „Zde jsou migranti využíváni pro nelegální práci a k obchodu s drogami,“ tvrdí Gemert. 

„Je životně důležitá zásadní výměna informací, zvýšená spolupráce mezi policejními silami různých států a tím vhodnější prevence,“ dodal. Podle něj je důležité především důkladnější monitorování sítě a sociálních skupin široce používaných muži islámského chalífátu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přestřelka z europarlamentu má dohru: Pošle Nerudová syna na Donbas?

19:51 Přestřelka z europarlamentu má dohru: Pošle Nerudová syna na Donbas?

Před Vánoci zněla europarlamentem poměrně šťavnatá čeština. Po Novém roce přestřelka znovu ožila na …