Lepš konstatoval, že Trump představil ambiciózní ekonomický plán. Vystupoval takřka v pozici odborářského bosse, který vzdoroval globalizaci, pak takřka přešel k pozici čínských komunistů a slíbil, že bude znovu budovat svou zemi, a nakonec zaznělo i několik republikánských myšlenek o ochraně Spojených států.
Kdybychom vzbudili nějakého Američana, který teď dva roky spal, tak by si podle Lepše o novém projevu prezidenta mohl říct: „To je asi nějaký bývalý odborářský boss, který vzdoruje globalizaci. Pak by si chvíli říkal, to je asi nějaký komunistický potentát, který slibuje stavět letiště a nakonec zazněly i myšlenky o obraně Spojených států. A potom tam je trochu napětí mezi tím, že on chce zničit Islámský stát, ale zazněl tam také podtón izolacionismu,“ řekl Lepš.
Připomněl také, že ekonomice USA se teď relativně daří. To se může změnit. Může se jí dařit ještě lépe, ale také hůř.
Joch přidal ještě jeden rozměr Trumpova projevu. „Především bych chtěl říci, že tem projev mi připomínal spíše volební projev a ne až tak inaugurační projev. Myslím si, že nový prezident mohl být více velkorysý ke svým oponentům a nemusel jen opakovat to, co už jsme slyšeli,“ posteskl si.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp